Sted: Bølgen kulturhus Tid: lørdag 24.06 Dommer: Stig Nordhagen Dommer: Elisabeth Fossan
Pause
Midtun Skoles Musikkorps
Dirigent: Marius Fevang ThorstensenNoahs Ark - Komponist: Bert Appermont
Lørenskog Skolekorps
Dirigent: Per Gjermund StorrøEldorado - Komponist: Thierry Deleruyelle Arabesque - Komponist: Samuel R. Hazo
Madlamark Skolekorps
Dirigent: Julie RøsslandSerenade for Wind Band - Komponist: Derek Bourgeois Symfoni no. 9, Finale - Komponist: Antonin Dvorak Arrangør: Julie Røssland
Ulriken Janitsjar
Dirigent: Arild RonesFields of Honour - Komponist: Thierry Deleruyelle
Skjold Skoles Musikkorps
Dirigent: Merete UnderhaugInspiration - Komponist: Jan de Haan
Pause
Voksen skoles musikkorps
Dirigent: Petter Langfeldt CarlsenTriptych - Komponist: Øyvind Moe
Nylund Skolekorps
Dirigent: Erlend BratlieMetroplex, op. 110 - Komponist: Robert Sheldon Impressions - Komponist: Julie Giroux
Sofiemyr Skolekorps
Dirigent: Trond NilsenSubTerra - Komponist: Daniel Weinberger
Vardal Skolekorps
Dirigent: Jimmy HøibergetLake of the Moon - Komponist: Kevin Houben
Sted: Bølgen kulturhus Tid: lørdag 24.06 Dommer: Thomas Rimul Dommer: Linda Saglien Svensen
Strusshamn Skoles Musikklag
Dirigent: Jann Werner WebermannMolly on the shore - Komponist: Percy Grainger Arrangør: Reid GiljeEl camino Real - Komponist: Alfred Reed Arrangør: Robert Longfield
Gjallarhorn steinerskolens skolekorps
Dirigent: Robert Solberg NilsenJoy Revisited - Komponist: Frank Ticheli Jupiter Hymn - Komponist: Gustav Holst Arrangør: Johan de MeijBlue Ridge Saga - Komponist: James Swearingen
Blaker Skolemusikkorps
Dirigent: Jenny AustestadMarch of the Belgian Paratroopers - Komponist: Pierre Leemans Arrangør: James SwearingenKletzmer Karneval - Komponist: Philip sparke
Åsane Janitsjar
Dirigent: Viggo VeaHereditas - Komponist: Fredrick Scheldrup To realms of endless day - Komponist: Johnnie Vinson Battle of Sabine Pass - Komponist: Kelly Benette
Pause
Randesund Skolemusikk
Dirigent: Aleksander Haga TveitGolden Peak (Utdrag) - Komponist: Thierry Deleruyelle Marche Diabolique - Komponist: Brian Balmages Faunedans - Komponist: Peter Fox Arrangør: Aleksander Haga TveitSeal Lullaby - Komponist: Eric Whitacre Arrangør: Aleksander Haga Tveit
Eidanger Pike- og Guttekorps
Dirigent: Magnus Johnsen SandågMarche Diabolique - Komponist: Brian Balmages Three Klezmer Miniatures: I. Vivo, II. Andantino con moto - Komponist: Trad./Philip Sparke Jitterbug! - Komponist: Robert Buckley
Lilleaker Skoles Musikkorps
Dirigent: Tomas AustestadThe Redstone - Komponist: Bert Appermon But for the love of Ireland - Komponist: James Swearingen
Larsgården Skolekorps
Dirigent: Marianne K. GiskeSedona - Komponist: Steven Reineke Arrangør: Tilrettelagt av Marianne K. GiskeOracles of the Sirocco - Komponist: Robert Sheldon Arrangør: Tilrettelagt av Marianne K. Giske
Stord og Rommetveit samarbeidskorps
Dirigent: Håvard KrokaAs the Moon Whispers - Komponist: Benjamin Yeo Gullivers Travels - Komponist: Bert Appermont
Sted: Sliperiet kulturverksted Tid: lørdag 24.06 Dommer: Siri Godø Wiik Dommer: Jon Klavenæs
Arna skulemusikklag - Arna skulekorps
Dirigent: Asbjørn HaukelandThe Great Locomotive chase - Komponist: Robert W. Smith Salvation is created - Komponist: Pavel Chesnokov Arrangør: Michael BrownStarship Battle - Komponist: Roar Fagerli Minde
Leknes, Stokmarknes og Sortland samarbeidskorps
Dirigent: Stine SivertsenGeneral Lee - Komponist: Karl L. King Shallow - Komponist: S.Germanotta,M.Ronson, A,Wyatt og A. Rossomando Arrangør: Paul MurthaA Klezmer Karnival - Komponist: Philip Sparke
Os Skulekorps
Dirigent: Oda Kristine Stavik SalthammerGambit - Komponist: Greg Danner Still Got The Blues - Komponist: Gary Moore Arrangør: Bjørn Morten KjærnesBossa Nova Breakout! - Komponist: Dean Jones
Sagstad Skulekorps
Dirigent: Line Joa TvedtWhere Eagles Soar - Komponist: Steven Reineke Epilogue - Komponist: Haakon Esplo
Pause
Vestawind
Dirigent: Arne Henning MarkhusAs The Moon Whispers - Komponist: Benjamin Yeo Arrangør: Benjamin YeoFire Dance - Komponist: David Shaffer Arrangør: David Shaffer
Nordre Nesodden Skolekorps
Dirigent: Morten ApelmanCenturia. - Komponist: James Swearingen The Great locomotive chase - Komponist: Robert W. Smith
Hatlane Skolekorps
Dirigent: Elisabeth Grønningsæter-OlsenSkid Lake Jubilee - Komponist: Timo Forsström Shining Moments - Komponist: Larry Clark Critical Mass - Komponist: Todd Stalter